Tänutähest

Tänutäht – tänu ja tunnustus tähtsa töö tegijatele!

2016. aasta kevadel algatas Energia avastuskeskus Tänutähe ettevõtmise, mille eesmärk on esile tõsta ja tunnustada ühiskonnale ülimalt oluliste ametite esindajaid ja väärtustada perele pühendatud aega. Algatuses osalevad muuseumid ja külastuskeskused avavad kolme suvekuu jooksul oma uksed esile tõstetud ameti esindajatele ja nende lähimatele pereliikmetele priilt.

2016. aasta kolmel suvekuul oli Tänutäht pühendatud Politsei- ja Piirivalveameti töötajatele ja nende peredele, tänavu, 2017. aasta suvel aga Päästeameti töötajatele ning ka vabatahtlikele päästjatele ja nende peredele. Tänutähe hea koostööpartner on ka Päästeliit.

Tänutähega liitunud muuseumid ja külastuskeskused ootavad päästjaid ja nende peresid tasuta külastustele üldjuhul terve suve jooksul 1. juunist kuni 31. augustini 2017, mõnel juhul ka pisut piiratuma aja jooksul. Soovitame külastuse plaanimisel uurida ka Tänutähe osalejate infot. Muuseumides-külastuskeskusest võib suve jooksul priilt käia ka mitu korda.

Prii sissepääsu lunastamiseks tuleb muuseumi-külastuskeskuse kassas esitada kehtiv Päästeameti töötõend või vabatahtliku (mere)päästja tunnistus. Pääse kehtib kuni kahele täiskasvanule ja nende lastele. Muuseumide ja külastuskeskuste poekaup, kohvikumenüü ja lisategevused on tavapärase hinnaga.

Ühtlasi toimub mitmes Tänutähe muuseumis-külastuskeskuses ka temaatilisi perepäevi, kus Päästeameti töötajad tutvustavad oma tööd, varustust ja ohutut käitumist. Perepäevadele on osalema oodatud kõik Eesti pered. 

Tänutähte toetavad loovagentuur Newton ja Digitrükk OÜ.