Eesti Vabaõhumuuseum

Ajal on lugu

Tule ja tutvu Eesti 18.–20. sajandi maa-arhitektuuri ja külamiljööga! Muuseumi 14 talus saab ülevaate sellest, kuidas elasid endistel aegadel erineva jõukuse ning oskustega pered. Nagu ühes õiges külas ikka on ka siin kirik, kõrts, koolimaja, külapood, veskid, pritsikuur ja võrgumajad. Tänavu aasta maikuus saab Eesti Vabaõhumuuseum 60 aastaseks.

Aasta valgeimat ööd tähistame vabaõhumuuseumis lausa kahel korral. 23. juunil süttivad Rocca al Mare kõrgel kaldapealsel lõkked, kriiksuvad kiiged ja kilkavad lapsed vana aja mänge mängides. Tantsima kutsuvad Tuulelõõtsutajad ja Leigarid, kirgi kütab Svjata Vatra, romantilist meeleolu loob Trio Romansid (NB! 23. juunil pole „Tänutähe“ raames tasuta sissepääsu). Vana kalendri kommete järgi peame jaanipäeva ja Ivan Kupalat aga 6. juulil. Kõigile aiandushuvilistele on tõeline maiuspala aiaajaloopäev ja rohelaat 20. augustil.

Pulga talu rehe all on alates 19. maist avatud näitus ”MAJA tuleb muuseumisse”, mis räägib sellest, kuidas erinevad hooned on muuseumisse sattunud ja miks neid just sellistena on eksponeeritud. Iga kuu esimesel laupäeval tutvustavad Eestis elavad vähemusrahvused oma ajalugu ja kultuuri ning jutustavad elust tänapäeval.

Muuseumiga aitab tutvuda uus mobiilirakendus, mis sisaldab kogu ekspositsiooni tutvustavat audiogiidi ja kahte seikluslikku orienteerumismängu.

KOO END AJALUKKU! Koome koos kõigi Eesti inimestega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ühe õige rõõmsa 100-meetrise kaltsuvaiba, kus on oma värvide ja mustritega esindatud kõik meie 107 ajaloolist kihelkonda. Kolu kõrtsis on valmis kudumismaterjal, mustrikirjeldus ning juhendid. Oodatud on nii vilunud kui ka käsitöökauged tegijad, sest iga inimese panus on kuldaväärt.

Meeldivat ajaviitmist ja tera tarkust leiab Eesti Vabaõhumuuseumis suvi läbi. Kohtumiseni!