Eesti Loodusmuuseum

Eestimaal on iga elaniku kohta haruldaselt palju ruumi. Enam kui poole meie maast täidab ehe loodus: pea kohal kõikuvad puud, udusse hajuvad rabad, merest välja turritavad rändkivimürakad rannapiiril. Nii palju puutumata loodust, kui meil, leiab Euroopas harva. Mida enam koondub elu linnadesse, seda rohkem võõrdub inimene metsadest-meredest. Ometi on ka inimene osa loodusest, loomariigist: ise ei mäleta, aga geenid teavad. Taasjõudmine looduseni on kui rännak iseendani.

Kutsume teid teele, jutustades lugusid Eestimaa loodusest ning aidates lahti kodeerida selle salakõnelusi. Meie põnevad näitused, loodusõhtud- ja retked, muuseumitunnid ning muud sündmused ootavad teid!

Sukeldu ürgmere põhja ja kohtu salapäraste mereelukatega!

Kas teadsid, et Baltika ürgmeri, mille keskmesse jäi ka Eesti ala, paiknes 600 miljonit aastat tagasi lõunapoolkeral? Ning et Eesti ala on katnud troopiline meri, kus elasid näiteks korallid ja meriliiliad?

2018. aasta märtsini on Eesti Loodusmuuseumis avatud näitus “Müstiline ürgmeri”, mis kutsub sind sukelduma ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevani, tutvustades rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist, siin elanud taimi ja loomi kui ka kliimamuutusi.

Näitusesaali seintelt leiab fossiilide põhjal valminud videoinstallatsioonid, milles ärkavad ellu ürgsed mereasukad ning jutustavad nende elust, olust ja välimusest. Lisaks videoinstallatsioonidele leiab näituselt mitmemeetrised ürgsete mereelukate mudelid, mis näitavad, kui suureks kunagised veeasukad kasvada võisid. Nii näeb näitusesaalis näiteks 3-meetriseid nautiloide, 2,5-meetrist meriskorpioni jt. Näitusel on väljas ka valik fossiile Loodusmuuseumi kogudest, sh käsijalgseid, koralle, tigusid, soontaimi, sammalloomi ja teisi põnevaid mereasukaid.