Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone

Avasta Aja Lugu!

Keskaegne Suurgildi hoone on läbi aegade etendanud linna elus silmapaistvat osa. Hoones asuva Eesti Ajaloomuuseumi püsiekspositsioon „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu” (valminud 2011. aastal), aitab mõista Eestis elanud inimeste erakordsust ning tutvustab neid enim mõjutanud ajaloosündmusi. Ekspositsioon avab Eesti minevikulugu ka erinevate teemaruumide kaudu nagu sõdadest jutustav Relvakamber, näitus “Eliidi võim” räägib Suurgildist ja keskaegsest kaubandusest, näha saab erinevaid maksevahendeid ja interaktiivses ajakapslis tunda end osalisena ajaloosündmustes.

Alates 21. juunist 2017 on Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) avatud näitus „Kelle usk on õige? 500 aastat reformatsioonist“.

Tänavu möödub 500 aastat reformatsiooni kui mitmekihilise protsessi algusest. Reformatsiooni on mõistetud erinevalt ja tõlgendusi võib tulevikuski lisanduda. Eesti Ajaloomuuseumi näitus kutsub külastajat 16. sajandisse, asjade alguse juurde, mil vaidluste keskmes olid teoloogilised probleemid, nagu kuidas saada õndsaks, kes või mis on kristliku õpetuse ülim autoriteet või kelle usk on kõige õigem. Näitus annab ülevaate keskaegse inimese paremaks saamise püüdlustest läbi usu ja keskendub Eesti aladel toimunud reformatsiooniliikumisele.